سیستم عاملاندروید

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی | روشن کردن گوشی خاموش ( 6 راه کاربردی)

بدترین کابوس هر دارنده گوشی هوشمند این است که هنگام تلاش برای روشن کردن گوشی خود با صفحه ای سیاه که هیچ نشانی از زندگی ندارد مواجه شود. اگر گوشی هوشمند یا تبلت شما روشن نشود میتواند چندین دلیل داشته باشد که در این مقاله به علت خاموش شدن ناگهانی گوشی و روشن کردن گوشی خاموش میپردازیم.

1. مشکل شارژ شدن

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی و روشن کردن گوشی خاموش

همانطور که بیشتر اوغات اتفاق می‌افتد بارزترین علت معمولا همان علت مشکل است.

اگر قبل از این هیچ نشانه ای از خوب کار نکردن گوشی خود ندیده اید احتمالا علت خاموش شدن ناگهانی گوشی شما کم بودن سطح شارژ باتری شماست.

اتصالات خود را چک کنید.

برای پیدا کردن دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی اول از همه نکات واضح را بررسی کنید. آیا گوشی خود را به شارژ زده بودید؟ آیا شارژر تا پایان شارژ شدن گوشی در پریز بوده؟ یا اینکه اگر از محافظ استفاده کرده اید آیا محافظ روشن بوده؟

گرد خاک و گرد غبار

در مرحله بعدی ، اطمینان حاصل کنید که هیچ گرد خاک و گرد غباری باعث مسدود شدن درگاه USB روی کابل شارژ یا درگاه شارژ گوشی شما نشده است.

به یاد داشته باشید ، اتصالات این دو قطعه ظریف است. بهترین روش برای پاک کردن آلودگی از درگاه ها استفاده از قوطی هوای فشرده است.

عیب یابی کابل شارژ

کابل های شارژ به عملکرد بد معروف هستند. برای چک کردن سالم بودن کابل شارژ کابل را روی یک دستگاه دیگر امتحان کنید.

2. چرخه برق را انجام دهید

همه ما هنگ کردن تلفن را تجربه کرده ایم اما آیا میدانستید که هنگ کردن تلفن در حالت خاموش هم اتفاق می‌افتد؟

اگر تلفن Android شما روشن نیست ، یک راه حل انجام چرخه برق است. برای دستگاه های قدیمی دارای باتری قابل جابجایی ، کار به راحتی بیرون آوردن باتری ، چند ثانیه صبر کردن و دوباره قرار دادن آن است.

در گوشی های مدرن تر که باتری قابل جابجایی ندارند ، دکمه روشن شدن دستگاه را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. بسته به سازنده گوشی ، ممکن است لازم باشد که آن را بین 10 تا 30 ثانیه نگه دارید.

3.باتری خود را چک کنید

اگر اطمینان دارید که تجهیزات شارژ شما کار می کند و یک چرخه برق مشکلات شما را برطرف نکرده است ، وقت آن است که توجه خود را به باتری تلفن خود معطوف کنید که ممکن است دلیل روشن نشدن تلفن شما باشد.

کیفیت اکثر باتری های تلفن و تبلت پس از چند سال استفاده به سرعت کاهش میابد. سرانجام ، آنها کاملاً خواهند مرد. انواع دیگر آسیب نیز می تواند اثرات جبران ناپذیری را روی باطری بگذارد. مایعات ، افتادن بر روی سطوح سخت و دمای شدید می تواند باتری را خراب کند.

بررسی کنید که باطری شارژ دریافت میکند

بعد از اینکه تلفن یا تبلت را به شارژر متصل کردید ، یک دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا نماد باتری در صفحه شما ظاهر می شود یا خیر

در صورت ظاهر شدن این نماد ، باتری شما خوب است و می توانید به مراحل بعدی بروید. ممکن است متناوباً ، یک نور کوچک قرمز (یا رنگ دیگر) روی صفحه چشمک بزند. اگر اینطور شد، به این معنی است که باتری شما انرژی کافی برای روشن کردن صفحه را ندارد. بگذارید گوشی خاموش 30 دقیقه شارژ شود ، سپس دوباره امتحان کنید.

نماد باتری یا چراغ را نمی بینید؟ این ممکن است به این معنی باشد که باتری شما از بین رفته و نیاز به تعویض دارد.

اگر تلفن شما باتری قابل جابجایی دارد ، می توانید یک باتری جدید بخرید. برای تلفن های فاقد باتری قابل جابجایی ، باید گوشی خاموش خود را به یک تعمیرکار موبایل نشان دهید.

توجه داشته باشید که اگر خودتان سعی کنید باتری را عوض کنید ، ممکن است ضمانت دستگاه را باطل کنید.

4. صفحه نمایش خود را چک کنید

مطمئناً ممکن است تلفن شما روشن شود بدون اینکه خودتان متوجه شوید. یک صفحه نمایش خراب می تواند این تصور را ایجاد کند که برقی در سیستم وجود ندارد.

خوشبختانه ، فهمیدن اینکه آیا صفحه نمایش شما مقصر است یا نه، آسان است. دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 ثانیه نگه دارید تا مطمئن شوید تلفن شما قطعاً روشن می شود (البته با صفحه خاموش) ، سپس حداقل دو دقیقه صبر کنید تا مراحل راه اندازی به پایان برسد.

اکنون ، به سادگی از طریق تلفن دیگری با خود تماس بگیرید. اگر تلفن زنگ خورد ، تقصیر صفحه نمایش شماست. اگر اینطور نیست ، شما باید مراحل را ادامه دهید.

به یاد داشته باشید ، برای تعویض صفحه نمایش حتما و حتما حتی در صورتی که قادر به اینکار هستید به یک تعمیرکار موبایل مراجعه کنید.

5. برای عیب یابی از کامپیوتر استفاده کنید

اگر هنوز نمی توانید دستگاه خود را راه اندازی کنید ، شاید بتوانید آن را مجبور کنید با استفاده از رایانه روشن شود. Google یک سری مراحل پیچیده را ارائه می دهد که می توانید آنها را انجام دهید که ما در این زیر آنها را ساده کرده ایم:

 1. گوشی خاموش خود را با کابل به کامپیوتر متصل کنید.
 2. بگذارید حداقل 15 دقیقه شارژ شود.
 3. کابل را از گوشی خود جدا کنید. ( از کامپیوتر جدا نکنید)
 4. بعد از 10 ثانیه دوباره کابل را به گوشی خود وصل کنید.
 5. بگذارید 30 دقیقه دیگر هم شارژ شود.
 6. 5 بار پشت سر هم دکمه روشن خاموش گوشی خود را بزنید.
 7. روی Restart بزنید.
 8. اگر صفحه نمایش شما روشن نشده دکمه روشن و خاموش را به مدت 30 ثانیه نگه دارید.

6. دستگاه اندرویدی خود را ریست کنید.

شاید دستگاه شما روشن شود ، اما نتوانید آن را از مرحله راه اندازی به صفحه اصلی عبور دهد. بروزرسانی خراب یا ROM سفارشی می تواند مقصر باشد. در این حالت ، می توانید دستگاه خود را ریست کنید.

هشدار: با ریست کردن گوشی تمام اطلاعات روی آن حذف میشود.

برای ریست کردن دستگاه اندرویدی خود مراحل زیر را انجام دهید.

 1. دکمه روشن خاموش و دکمه کم کردن صدا را همزمان بگیرید تا لوگوی اندوید روی صفحه به نمایش دربیاید.
 2. از دکمه های زیاد کردن صدا و کم کردن صدا برای جابجایی بین گزینه ها و انتخاب Recovery Mode استفاده کنید.
 3. دکمه روشن و خاموش را بزنید.
 4. از دکمه های زیاد کردن صدا و کم کردن صدا برای جابجایی بین گزینه ها و انتخاب Wipe Data/Factory Reset استفاده کنید و بعد دکمه روشن و خاموش را بزنید.
 5. و در آخر با استفاده از دکمه روشن و خاموش Yes—Erase all Data را انتخاب کنید.

فرآیند ریست چند دقیقه طول خواهد کشید.

شاید دستگاه اندرویدی شما کاملا خراب شده باشد

اگر هیچ یک از این روش ها کارساز نبود و گوشی خاموش خود را به یک تعمیرکار هم نشان داده اید ولی بی فایده بوده، شاید زمان آن رسیده است که با این واقعیت روبرو شوید که به یک تلفن جدید نیاز دارید. به یاد داشته باشید ، برخی از تلفن ها به طور خاص برای استفاده در مناطق کثیف یا ناهموار طراحی شده اند. اگر مرتباً با کارهایی پر از گرد و خاک سر و کار دارید و یا گوشی شما به زمین می افتد ، یکی از این دستگاه ها بهترین راه حل است.

جدیدترین اخبار و آموزش فناوری رو در سایت موج آی تی دنبال کنید.

منبع: makeuseof.com

منبع
makeuseof.com

محمد مهدی پیمبری

سلام محمد مهدی پیمبری مدیریت وبسایت موج آی‌تی هستم. دانشجوی لیسانس مهندسی کامپیوتر و همچنین دارای مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات تخصصی موبایل ، از سال 1392 با علاقه زیاد به حوضه تکنولوژی و فناوری به دنیای نویسندگی و بلاگ نویسی وارد شدم و وبسایت موج آی تی را با هدف آموزش فناوری در سال 1399 راه اندازی کردم و علاقه شدیدی به یاد دادن و یاد گرفتن دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا